Katılımcı Profili:

Programımız 17-30 yaş arasında gençlik alanında hak temelli çalışmalar yapan tüm aktörler olan gönüllü ve profesyonel gençlik çalışanları için tasarlanmıştır. Toplamda 12 katılımcı seçilecektir.

Katılımcıların hak temelli çalışmalar yapan bir sivil toplum örgütünde, öğrenci topluluğunda, resmi olmayan gençlik grubunda ya da bir kamu kurumunun projeler ve eğitim ile ilgili biriminde ya da merkezinde aktif olarak gönüllü ya da profesyonel olarak yer alıyor olması gerekmektedir.

Katılımcılar Program sonunda elde ettikleri yeni yeterlilikleri (bilgi, beceri ve tutumları) akranlarına ve / ve ya gelecekteki sivil alan çalışmalarında kullanacak nitelikte olmalıdır. Etkinlik sonunda her katılımcının kendi yerelinde en az 1 günlük “yaygın eğitim” metotları ile tasarlanmış hak temelli bir atölye çalışması yürütmesi beklenmekte olup, bu koşulu yerine getirebilecek olan katılımcılar seçilecektir.

Programımızda katılımcılar için alt ve üst yaş sınırı 17-30 olarak belirlenmiş olup, cinsiyet konusundaki eşitlik dengesine dikkat edilecektir. Eğitim dili Türkçe olacak olup, eğitim için kullanılacak içeriklerin çoğu İngilizce kaynaklardan alınacağı için, İngilizce bilmek katılımcılar için büyük avantaj sağlayacaktır.

Dezavantajlılara Erişim:

Coğrafi engeller, eğitimse zorluklar, ekonomik engeller, engellilik, kültürel farklılık, mülteciler, sağlık sorunları, sosyal engeller gibi konularda dezavantajlı kişilere öncelik verilecektir.

Ayrıca faaliyet sonunda katılımcıların dahil olduğu grup, kurum ve kuruluşlar da dezavantajlı gençlere yönelik atölye çalışmaları yürütecektir.

Başvuru Şekli:

Programa katılmak isteyen adayların vopool.net üzerinden başvuru yapması gerekmektedir. Bu başvuru kapsamında istenen aşağıdaki bilgi ve belgeleri sağlanması esastır.

– Europass CV (Türkçe veya İngilizce)

–  Motivasyon Mektubu (1- Bu programa neden katılmak istediğini, program süresince öğrenme hedef ve beklentilerini, program sonunda edinilen yeni bilgi, beceri ve tutumları nasıl kullanmayı planladığını anlatan yarım sayfalık bir mektup)

– Temsil edilen kurum ya da kuruluştaki yetkili irtibat kişisinin adı, soyadı ve iletişim bilgileri

Başvurular vopool.net adresi üzerinden alınacaktır.

2017 yılı programı sona ermiştir. Yeni güncellemeler için sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz.

%d blogcu bunu beğendi: