Mentör Ekibi

Serkut KIZANLIKLI

Serkut KIZANLIKLI

Eğitimci

Zeynep Tuğçe ÇİFTÇİBAŞI GÜÇ

Zeynep Tuğçe ÇİFTÇİBAŞI GÜÇ

Abdullah Gül Üniversitesi

Eğitmen

Necmettin YEMİŞ

Necmettin YEMİŞ

Kalkınma Atölyesi Kooperatifi

Eğitmen

Özgür Nuri DEMİR

Özgür Nuri DEMİR

Türkiye Avrupa Vakfı

Eğitmen

Eğitmen Ekibi

Mehmet ÇETİNKAYA

Mehmet ÇETİNKAYA

Gençlik Çalışmaları Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

H. Şansel ÇABUK

H. Şansel ÇABUK

Gençlik Çalışmaları Derneği

Genel Sekreter

Katılımcılar (2017 Yılı Mezunları)

Merve AKTEPE

Merve AKTEPE

Merhaba ben Merve, Osmaniye'de doğdum. Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğrenciyim.Birçok stk ve platformda hak temelli çalışmalarda gönüllü olarak enerji harcayan bir gençlik çalışanıyım. Yaygın Eğitim Akademisinde de faydalı çalışmalar yapacağımız inancındayım. Kamp ve doğa hayatını çok seviyorum. Yeni yerler ve kültürler tanımaktan keyif alıyorum. Gülmek hayat felsefemin temel taşı ❤ "Geleceğin gençlerle ve gönüllülükle güzelleşeceği inancındayım. "

Neslihan HİÇDÖNMEZ

Neslihan HİÇDÖNMEZ

Ben Neslihan, Konya’da yaşıyorum. Selçuk Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldum. Şuan Konya’da bir yükseköğretim kurumunda çalışıyorum. Gönüllüğü seviyorum. Beni ben yapan, hayatımı değiştiren bir kavram oldu her zaman. 2012 yılından bu yana da gönüllülük faaliyetlerinin içindeyim. Gönüllülük çalışmalarıma gençlik meclisinde başladım. Yerel ve AB projelerinde bazen katılımcı bazen koordinatör olarak katılım sağladım. Genelde Erasmus+ gençlik alanında çalışmalarım oldu fakat son dönemlerde işimden dolayı yükseköğretimde ki hareketliliklerle de ilgileniyorum. Gönüllülük yaptığım kurumda proje yazmak isteyen üniversite gençlerine mentörlük yapmanın yanı sıra atölye çalışmaları ve proje yazma eğitimlerinde kolaylaştırıcılık da yapmaktayım. Yaptığım her çalışmada ve projede baz aldığım anlayış “ eğlenerek öğrenme” dir.

İbrahim Halil BOĞATEMUR

İbrahim Halil BOĞATEMUR

Ben İbrahim Halil kısaca İbo, Ekibe Bingöl'den katılıyorum. Kafkas Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Rusça ve İngilizce Öğretmeniyim. 2013 yılında Erasmus macerasından bu yana gençlik çalışmalarıyla haşır neşirim. Türkiye Avrupa Vakfının yürüttüğü Take the Chance programıyla adım atıp, Erasmus+ projeleriyle devam edip, başta dezavantajlı gruplar olmak üzere gençlik, hak temelli ve sosyal çalışmalar üzerine bu alanda gönüllü olarak devam ettim. Şimdiler de ise yerel de kurduğumuz Patika Derneği ile çalışmalara devam ediyorum. Hayat boyu öğrenmeyi ve öğretmeyi hedefleyen birisiyim. Bilgi ve becerilerimi tecrübelerle sentezleyip paylaşmak asıl görevim. Bu yüzden Yaygın Eğitim Akademisi daha geniş kitlelere ulaşmak adına benim için büyük bir önem taşıyor.

Alperen BAYRAM

Alperen BAYRAM

Selamlar, ben Alperen. İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği öğrencisi, meraklı ve gezgin ruha sahip bir Y kuşağı genci. Şu ana kadar eğitim kursu ve gençlik değişimlerinin yanı sıra kısa dönem İtalya'da AGH deneyimim oldu. Türkiye içerisinde ise bazı Çorbada Tuzun Olsun ve TOG gibi derneklerle gönüllülük deneyimi yaşadım. Ayrıca bu sene fakültemde üyesi olduğum bir öğrenci kulübünde yabancılara Türkçe öğretmeyi planlıyorum. Yukarıda da bahsettiğim gibi artık gönüllü projelerinin bir parçası olmanın yanı sıra kendim de bir şeyler üretmek istiyorum ve kendi küçük proje grubumla proje yazma çalışmaları yapıyorum. Hayatımın kısa özeti bu, ama yapmak istediklerim burada yazamayacağım kadar çok olsa da ben denemeye devam ediyorum ki buradayım 😊

Zehra GÜVEREN

Zehra GÜVEREN

Ben Zehra.Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü mezunuyum. Gönüllülük çalışmalarımı üniversite yaptım.İnsan Hakları ve Kadın Çalışmaları kulübü üyesiydim Bir seneyi aşkın süredir Toplum Gönüllüleri Vakfında Genç Mültecileri Destekleme Projesinde çalışmaktayım.İlk olarak Diyarbakır Gençlik Merkezimizde başladım şuan ise Ankara Kadın Sağlığı Danışma Merkezimizde aynı projede çalışmaya devam ediyorum. Birlikte öğreneceğimiz Yaygın Eğitim Modellerinin içinde olduğum gençlik çalışmalarına katkısının olacağını düşündüğüm için buradayım.

Ayhan GÜMÜŞKILIÇ

Ayhan GÜMÜŞKILIÇ

Ben Gaziantep'ten Ayhan. Daha önce gönüllü olarak sivil toplum kuruluşları ve dernekler ile ortak çalışmalarımız oldu. Açıkçası bu projelerin her birinden ayrı bir keyif aldım. Bunların yanı sıra 6 ay Polonya'da Avrupa Gönüllü Hizmeti programı kapsamında gönüllülük yaptım. Fırsat buldukça bu tür eğitimlere katılıyor ve bir şeyler öğrenerek kendimden bir şeyler katıyorum. Zeugma Gençlik ve Spor Kulübü Derneği başkanıyım. Yaygın Eğitim konusunda uzmanlaşmak için çalışmalar yapmakta ve dezavantajlı gençlere fırsatlar sunmak için buradayım.

Alaz KOÇ

Alaz KOÇ

Merhaba , bonjour , hello , hola , Ciao , buna ziua , olá … Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine.aynı zaman da hayvan sever ve gönüllü.birkoç hayvan barınağında gönüllü olarak görev almış.Romanya da 6 ay agh yapmış bu süre içerisinde görme engelli kişilerle çalışmış aynı zamanda 6 ile 12 yas aralığında ki çocuklar için aktiviteler düzenlemiş dilini geliştirmiş birçok kültür öğrenmiş birçok eğitime katılmış bir gezgin ve gönüllü.

Gülşen TURNA

Gülşen TURNA

Merhaba, ben Gülşen. İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunuyum. İstanbul Arel Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezinde üniversite öğrenci danışmanlığı ve merkez koordinatörlüğü yapıyorum. 15 aylık bir oğlum var, gönüllü anneyim. 😊En keyif aldığım aktivite doğa yürüyüşleri yapmak. Kendimi oyalayacak kadar da flüt çalıyorum. Yaygın eğitim akademisi ile öğreneceğim çok şey olduğuna inanıyorum. Gönüllü projelerde çalışmak kısa süreli hedeflerimin başında geliyor. Hayat hızlı ilerliyor ve bu ilerleyişi anlamlı kılacak adımlar atmak lazım.

Kamil ÇOBAN

Kamil ÇOBAN

Merhabalar, Ben kâmil. Ankara Üniversitesi maliye mezunuyum. Yaklaşık 7 yıldır sivil alanda çalışmalar yapıyorum. 2012'den beri insan hakları, sivil toplum, ekip çalışması, iletişim, proje yönetimi, gönüllülük gibi alanlarda eğitmenlik yapıyorum. Şu an MESS Eğitim Vakfı'nda çalışıyorum. Meslek liselerindeki yönetici, öğretmen ve öğrencilere eğitimler tasarlıyor, öğrencilere yönelik burs ve mentörlük programını koordine ediyoruz. Diğer yandan iletişim ve ekip çalışması alanında yetişkin eğitimi konusunda çalışmalar yapıyorum. 4 ay önce işim gereği Ankara'dan İstanbul'a taşındım. Bu aralar İstanbul'a alışmaya, ev bulmaya çalışıyorum İstanbul ile mücadele sürecindeyim :)

Deniz ERDOĞAN

Deniz ERDOĞAN

Merhaba ben​ Deniz. Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2012'de mezun oldum.sonra Hacettepe Üniversitesi Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları ve Ankara Üniversitesi İlef Gazetecilik Bölümünde yüksek lisans yaptım. Ankara Rönesans Ensititüsü Derneğinin ortak olduğu Gender ve Living Libraries konulu Erasmus+projelerinde araştırmacı, katılımcı ve koordinatör olarak görev aldım. Türkiye Avrupa Vakfı'nın dahil olduğu Take the Chance projesi kapsamında Portekiz'de iki ay EVS tecrübem oldu.Orada Zihinsel Engelliler, Yaşlılar ve Çocuklarla çalıştım (ve pek çok şey öğrendim)öte yandan karakalem resim sanatçısıyım ve uzun yıllar tiyatroyla uğraştım :)) Şu an Yönetim Bilimleri ve İnsan Kaynakları alanında yurtiçi ve yurtdışı mesleki eğitim sertifika programlarına katılıyorum. uzun zamandır da gençlik alanında aktif olduğum için ve kariyer planlamamda bu eğitimin çok yararlı olacağını düşündüğüm için buradayım.

Enes Bahadır BEKDAŞ

Enes Bahadır BEKDAŞ

Herkese merhaba. Ben Enes Bahadır BEKDAŞ. Erasmus+ programı ile üniversite yılarımda tanıştım ve o günden beri bir şekilde ucundan kıyısından programın içinde olmaya çalışıyorum. Üniversite yıllarımda Romanya'da kısa dönem bir AGH yaptım. Sİvas'ta bir bilgilendirme toplantısına ve Eskişehirde bir kaç eğitime katıldıktan sonra bir kaç proje gençlik değişimi projesi yazma girişimim oldu. Son olarak Mayıs ayında Antalya'da bir TCA faaliyetine katıldım. Yaygın eğitim konusu üzerine çokça çalışma yapmak ve bu alanda ilerlemek istiyorum. Herkese iyi günler dilerim :)

Cansu ÖZKAN

Cansu ÖZKAN

Cansu, 2014 yılında Uludağ Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Bir dönem özel bir okulda öğretmenlik yaptıktan sonra Erasmus+ programı ile Macaristan’da AGH projesine katıldım ve sonrasında çeşitli derneklerde gönüllü ve profesyonel olarak çalıştım. Son 1 yıldır da mülteci krizi alanında çalışmaktayım. Şu an Norveç Mülteci Konseyinde Proje asistanı- eğitmen olarak görev almaktayım. Halen de derneklerde gönüllü olarak çalışmalarıma devam ediyorum. Bu eğitim programının çok faydalı olacağına inanıyorum. :)

%d blogcu bunu beğendi: