Sonuçların Yaygınlaştırılması

               Sonuçların Yaygınlaştırılması

Programın çok boyutlu öğrenme ve materyal anlamında çıktıları olacak. Her bir sonuç ve çıktı şu şekilde yaygınlaştırılacaktır:

Yazılı ve online yaygınlaştırmalar:

Program kapsamında derneğimizin web sitesi, sosyal medya hesapları, yine derneğimize ait vopool.net isimli veri tabanı web sitesi ve sosyal medya hesapları yaygınlaştırma faaliyetleri için aktif olarak kullanılacaktır.

Bunun yanı sıra özel olarak nonformal.org adresi üzerinden programa özel bir web sitesi tasarlanacak ve program ile ilgili tüm süreçler bu web sitesi üzerinden yürütülecek, takip edilecek ve üretilen içerikler buradan paylaşılacaktır.

Öğrenilen ve geliştirilen metotların yaygınlaştırılması:

Katılımcılar online eğitimler süresince öğreneceği ve geliştireceği metotları dahil oldukları kurum, kuruluş ve gençlik gruplarındaki diğer gönüllüler, gençler ve gençlik çalışanları ile paylaşacaktır. Öğrenilen bu yeni yeterlilikleri deneyimlemek için yerel atölye çalışmaları ve eğitimler düzenleyecektir. Bu sayede yaygın eğitim metotlar yaygınlaştırılacaktır.

Ayrıca tüm program bittikten sonra katılımcılar kendi şehirlerinde 1 tam günlük bir eğitim kursu organize edecek ve bu eğitim kursunda hak temelli bir konuyu işleyecektir. Eğitim afiş ve duyurularında programın logosu ve bilgileri yer alırken, eğitim süresince de katılımcılar ile çıktılar paylaşılacaktır.

Yaygın Eğitim Akademisi Sonuç El Kitabı:

Program süresince üretilen yeni metotlar bir el kitabında birleştirilecek ve bu kitap online olarak programın ve kuruluşumuzun web sitelerinde, sosyal medya hesaplarında yayınlanacak ve diğer kurum ve kuruluşların erişimine açılacaktır.

Sonuç Toplantısı:

Programın son aşamasında İstanbul’da bir günlük etkinlik gerçekleştirilecek. Bu etkinliğin ilk yarım gününde katılımcılar ile sözlü ve yazılı değerlendirme alınacak, öğleden sonraki aşaması halka açık bir seminer şeklinde gerçekleştirilecektir. Program, öğrenme çıktıları, üretilen metotlar bu seminerde halka açık bir şekilde sunulacaktır. Yaygın Eğitim Akademisi Sonuç El Kitabı bu etkinlikte basılı olarak gelen seminer katılımcılarına verilecektir.

%d blogcu bunu beğendi: